Analogowa technologia najlepsza jest przy odtwarzaniu muzyki z nagrań, a cyfrowa dla ich zapisu i przetwarzania

BienSound PC
La musique sonne bien avec cet ordinateur de bureau

Indywidualnie konfigurowany dla odtwarzania muzyki, jako np:

Audiophile Music Server
czyli nowoczesna koncepcja domowego magnetofonu, by archiwizować i odtwarzać muzykę z najlepszą jakością z tradycyjnym zestawem Hi-Fi, by bezproblemowo słuchać swojej kolekcji płyt, również tych analogowych.

Brodcasted Music Reciver
 by uzyskać optymalną jakość odsłuchu muzyki ze strumieni internetowych

Bar PA Music Server
dla niezawodnego odtwarzania dla gości nierozcieńczonej muzyki

Disc Jockey PA Music Server
dla prezentowania muzyki w pełnej krasie z profesjonalnym nagłośnieniu PA
i unikalna możliwość zgrania kolekcji analogowych płyt z dobrym sprzętem

Analogue-honed PC with crystal clear digital audio Musik är inget kontorsprogram! Музыка не офис программы! Музика не офіс програми!
Zwracamy od lat uwagę na optymalne połączenie PC z analogowym sprzętem audio, tzn z głośnikami i odpowiednim wzmacniaczem dla ich wysterowania.

Zaoferowaliśmy dla stereo rozwiązanie z 10 pinowym złączem Intel HD Audio, by podłączyć PC kablami z chinch. Ulepszenie room corretion w Windows  spowodowało, że powstały kolejne rozwiązania. Najnowsza wersja pozwala korzystać w Windows z formatu dźwięku przestrzennego na 4 głośniki, co wypadło bardzo dobrze w testach z podwójną parą aktywnych głośników w klasie hi-fi, które skorygowane zostały z prostą funkcją Windows.

Wierne odtwarzanie muzyki z nagrań dla kina domowego jest trudno uzyskać nawet z drogim sprzętem RTV. Alternatywą są 4 głośniki klasy hi-fi, które DSP w PC optymalnie skonfiguruje dla danego pomieszczenia i uwzględni do tego właściwie specyfikę odtwarzanego materiału. Docelowo sprawdzi się tu cyfrowe połączenie, jak z HDMI, lecz teraz jest jeszcze zbyt prymitywne.

 

BienSound PC - La musique sonne bien avec cet ordinateur de bureau

Projekt powstał w efekcie wieloletnich prac z odsłuchem dla profesjonalnych systemów wideokonferencyjnych i obróbką demo dla muzyków. Okazało się, że "analogowe uszlachetnienie PC" jest niezbędne, by korzystać w pełni z możliwości krystalicznie czystego zapisu cyfrowego. Zastosowanie dla tego znalazły wypracowane w Skandynawii technologie dla profesjonalnego sprzętu audio-wizyjnego.

PC budowany jest wyłącznie na indywidualne zamówienie.
Jest to zlecenie usługi, a podzespoły można samemu zamówić w dowolnym sklepie internetowym do odbioru w Trójmieście. Skonfigurowany optymalnie PC zostaje po rozliczeniu ustalonej wcześniej usługi wysłany do zamawiającego. Instalacja "na miejscu" możliwa jest u klientów instytucjonalnych.

Uszlachetnienie polega na korzystaniu z analogowego zestawu audio ze stosownie "oszlifowanym " w tym celu PC, by zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku i bezpieczeństwo dla sprzętu. Właściwy wybór i jakość podzespołów pozwala zaadaptować najlepsze rozwiązania systemów wbudowanych (embedded) zachowując najsilniejszy atutu PC, czyli ich otwartą strukturę.  Benjamin Z.Bienicewicz


Praktyczną opcją jest detaliczna sprzedaż podzespołów do PC w sopockim salonie komputerowym z ogólnopolskiej sieci Alsen
tel.
58 551 40 84
 Dojazd      Opinie klientów o Salonie>|

Kontakt z biurem projektu
office (at) soundpc.art.pl

Publiczna premiera BienSound PC była w Let's Art Cafe przy Państwowej Galerii Sztuki w Domu Zdrojowym w Sopocie
Prezentacja zorganizowana została na zlecenie fundacji "Temat Rzeka" i pokazano film dokumentalny z obrazem w jakości HD 1920x1080 i 32 bitowym dźwiękiem, co było wówczas rzadkością dla tego typu produkcji. BienSound PC Refernce podłączony do aktywnych głośników Philips Motional Feedback Speakers zapewnił psychoakustycznie poprawne odtwarzanie filmu.

Szczegóły techniczne nie były istotne dla gości, ale dzięki temu mogli "złapać" lepszy kontakt z filmem. Osoby na ekranie zdawały się być z nimi na miejscu, co było także intencją reżysera. Aby to osiągnąć niezbędne było psychoaktustycznie poprawne odtwarzanie dźwięku.

Nowoczesna koncepcja magnetofonu w rozwiązaniu BienSound PC
Jest w tym nawiązanie do analogowych magnetofonów szpulowych, by korzystać w domu z perfekcyjnie zgranych kopii zakupionych płyt lub "masterów" studyjnych, które można kupić za stosowną kwotę.

Nie ma w tym analogii z "towarem luksusowym" w czasach PRL, który Kasprzak produkował na zachodniej licencji i był powszechnie używany do zgrywania muzyki przez mikrofon z radia lub z odtwarzanych na Bambino pocztówek dźwiękowych, czy nawet płyt.

Analogią jest szwajcarski Studer, który produkował renomowane magnetofony dla pracy w studio, a z marką Revox  oferował je dla domowego użytku i nie różniły się jakością na potrzeby odtwarzania muzyki.

Z markę Studer przystosowane były magnetofony do pracy non-stop, co nie było już konieczne dla oferty semi- profesjonalnej i mogły być bardziej przystępne cenowo.

Zalety takiego rozwiązania poznali m.in. goście Café Zaścianek przy Placu Radiowej Trójki w Sopocie. Właściciel i barman to fanami muzyki prezentowanej przez Marcina Kydryńskiego w niedzielnej audycji "Siesta". W 2018 rezerwowali w poniedziałki wieczorem stolik dla BienSound PC Reference, by odtwarzać z nim dla grona specjalnie zaproszonych gości nagranie najbardziej aktualnej audycji. 2 razy na tą okazję udostępnione zostały przez producenta studyjne monitory ASP Coax. Poniżej cytat z opisu testu

Ograniczona ilości miejsc spowodowała, że później nagrania audycji były odtwarzane ze skromnym zestawem audio. Wcześniejsze testy pozwoliły jednak przygotować do tego autorskie rozwiązanie, by w domowej atmosferze tej kawiarenki właściwy dźwięk zapewniło gościom orthoakustyczne rozmieszczenie głośników.

Kolejne testy APS Coax były w kawiarence z bardziej przyjazną akustyką. Użyta została specjalna wersja Home Theatrer PC z optymalnym skonfigurowaniem dla dźwięku stereofonicznego, a nie wielokanałowego.

W tej kawiarence przeważają meble z miękkim obiciem. Powierzchnia jest dość spora, ale są odnogi do mniejszych pomieszczeń, które mają podobny wystrój. Tu także chodziło o zapewnienie dobrej jakości dźwięku dla muzyki w tle i głośniki Coax perfekcyjnie sobie z tym poradziły. Najlepszą recenzję dali wchodzący goście. Podświadomie szukali wzrokiem artystów, chociaż ten lokal nie ma warunków na koncert dla grupy muzyków.

PC jest bardziej praktyczny od tradycyjnego sprzętu audio, ale nadal potrzebne są głośniki hi-fi lub monitory studyjne. Indywidualne dostosowanie głośników hi-fi do mebli w domu można zlecić np w Salonie Rad-Pol w Gdańsku. lub Stodole Inspiracji w Sopocie

Współczesnego magnetofonu domowego na PC można było posłuchać z profesjonalnym nagłośnieniem estradowym w Strefa Inspiracji w Galerii Wnętrz CITY Meble, gdzie odbyła się prezentacji oferty dla trójmiejskich  melomanów

W salonie Rad-Pol w City Meble zainaugurowana została przy tej okazji długoterminowa ekspozycja, by pokazać możliwości indywidualnego dostosowania tradycyjnych głośników hi-fi
 
 
Odtwarzanie z domowym zestawem audio muzyki ze strumieni, czyli transmisji cyfrowych

Stosujemy wspólne określenie: Brodcasted Music Reciver dla rozwiązań z BienSoundPC, które znajdują zastosowanie dla domowego odtwarzania sygnału z muzyką transmitowaną cyfrowo: DAB+, DVB i w Internecie.

Polecamy to rozwiązanie np słuchaczom audycji Siesta. Zalety rozwiązania świetnie się sprawdziły podczas niedzielnych spotkań klubu SietaTime w ogródku Dworku Sierakowskich, a w deszczowe dni w salce obok barku.

Audycja odtwarzana była z transmisji cyfrowej DAB+ przez estradowy systemem nagłośnienia, który oferuje sopocki producent Box Elecronics. W tym celu użyte były rozwiązania BienSound PC dla Brodcasted Music Reciver i Bar PAW maju 1998 BBC wystartowało z programem, który teraz nadaje 11europejskich rozgłośni. Otrzymują one w tym celu pakiet unikalnych nagrań z najwyższą jakością, które zarejestrowane zostały w studiach radiowych lub podczas transmisji ważnych wydarzeń muzycznych przez zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union).

Nowy standard internetowych transmisji radiowych
zapewnia jeszcze lepszy relaks z muzyką

 

BBC3 udostępnia to w internecie dla wybranych odbiorców, a Dwójka w Polsce 4 godz. nadaje z nazwą Muzyczna Noc Euroradia tylko pon.- pt. z mp3 192 kbps 44,1 kHz

Szwedzkie Radio w II programie nadaje jak w oryginale 6 godzinny blok z aac 320 kbps 48 kHz. Bezpłatny program AIMP może bez problemu zgrać to na dysk, by posłuchać o dowolnej porze.


więcej informacji
 

Ekskluzywna oferta dla domu

Audiophile Music Server

MASTER
dla aktywnie pasjonujących się muzyką

MAESTRO
do pokoju gościnnego melomanów

Rozwiązania z 3 płytami głównymi Gigabyte
 
zaprezentowaliśmy m.in w AmberExpo

Przystosowujemy PC na potrzeby
domowego serwera muzyk
i,
dla właścicieli kolekcji
atrakcyjnych nagrań
i dobrego sprzętu
do odtwarzania
oraz dla odbioru cyfrowych transmisji

Specjalne wersje
kwadrofoni
czne

 

AIMP Sound PC dla właścicieli kolekcji płyt wyłącznie na CD


BenOx 4 HD Audio

WASAPI bezpłatnego programu AIMP dla Windows i HD Audio pozwlają odtwarzać muzykę ze standardowych płyt CD z precyzją 192 kHz/32 bit. Podobnie cyfrowe kopie z płyt winylowych i dodatkowo odtwarzanie tych zapisanych w całości ułatwia funkcja deek-bar.

Zamówienie BienSoundPC możemy zrealizować z prostą logiką produktów brytyjskiego NAD lub wszechstronnością amerykańskich konstrukcji Marantz, czy też elegancją duńskiego design B&O, a jako współczesny magnetofon - by zawsze działał z precyzją szwajcarskiego ReVox.

Drewnianą obudowę w amerykańskim stylu top Hi-Fi możemy zamówić w renomowanej pracowni oprawy obrazów, która od ponad 3 dekad działa przy Monciaku w Sopocie i ma szeroki wybór materiału.
Całkowicie pasywny adapter BenOx to ważny element uszlachetnienia PC, by odtwarzać muzykę z tradycyjnym zestawem Hi-Fi. Znajduje także zastosowanie w instalacjach 4Performance i dla ekskluzywnych barów oraz nowoczesnych didżejów, czy w audiofilskim odbiorniku stacji internetowych do podłączenie z analogowym sprzętem audio.

Jest zgodny ze standardem Intel HD Audio i pozwala tworzyć PC ze złączami RCA lub XLR. Nawiązuje w swojej konstrukcji  do legendarnych głośników Rauna firmy Opus3, która wydaje na płytach wysokiej jakości nagrania. Sprawdzone w obudowach głośników rozwiązania zostały dla PC głębiej opracowane i zmienione są właściwości magnetytowe oraz izotopowe, a jakości wykonania dopilnowała ze swoim sokolim wzrokiem Oxana Verney - pasjonatka dobrej muzyki i śpiewania w chórze.

Wygląd głośników można również dostosować. Na zdjęciu poniżej są szwedzkie Sonab OA-12. Warsztat tapicerski Rad-Pol w Warszawie dopasował je do stylu gustawiańskiego, który zachwyca przede wszystkim skromnością i przytulnością, ale także eleganckimi i królewskimi akcentami.

Czemu warto włączyć PC w tradycyjny zestaw Hi-Fi ?
Nagranie poniżej z widowiska taneczno-muzycznego Dancin z 1978 roku jest idealnym argumentem,
bo przecież nikt nie może już zobaczyć tego na żywo.
Więcej na ten temat jest na oddzielnej stronie >>>

Nasza referencja dla odtwarzania filmu to bezpłatny program Light Alloy

Użyty został np podczas publicznej premiery rozwiązań BienSound PC. Pozwala także dobrze zaprezentować zalety włączenia PC w tradycyjny zestaw hi-fi.

Ustawiony jako domyślny odtwarzacz w przeglądarce Pale Moon ma również pozytywny wpływ na odtwarzanie muzyki ze stron internetowych.

4 kanały dla dźwięku przestrzennego w systemowej ofercie Windows

Warto jest tu skorzystać ze specjalnej wersji BenOx, by odtwarzać z 4 głośnikami hi-fi  muzykę z nagrań wielokanałowych, które są np w filmach na DVD.

Rozwiązanie Microsoft dobrze sprawdza się także z funkcją "Speaker Fill", by odtwarzać nagrania stereofoniczne - jeżeli obsługa jest z silnym CPU i sporą ilość RAM oraz szybkim dyskiem twardym, gdzie są dodatkowo zainstalowane kodeki z bezpłatnego LAVfilter.

4 aktywne monitory Hi-Fi nie zajmą dużo miejsca

Podłączone do PC można elegancko rozmieścić w pokoju

i dobrze sobie także radzą ze standardem kinowym

 

Animatorów zapraszamy do współpracy

4Performance
Konfigurujemy PC do pracy w trudnych warunkach,
by zawsze mógł serwować "nierozwodnioną" muzykę

Oferta ukierunkowana jest
na potrzeby artystycznych wizji
oraz galerii i
atrakcyjnych barów,
a także
nowoczesnych didżejów

Loża Benjamina z audycją radiową

To kompleksowe rozwiązanie techniczne i marketingowe dla np kawiarenek, by organizować kameralne spotkania w miłym gronie dla słuchaczy wybranej audycji. Formuła ma nawiązanie do tradycji włoskich kawiarenek ze szczególną obsługą stałych bywalców.

Organizowane były spotkania klub SiestaTime w kawiarence artystycznej w sopockim Dworku Sierakowskich, by w ich ogródku siedzieć w leżaku na plażowym piasku i słuchać muzyki świata z cyfrowej transmisji radiowej DAB+, a w deszczowe popołudnia w salce z piecem kaflowym i bezpośrednim sąsiedztwem barku. Audycja Marcina Kydryńskiego odtwarzana była z odpowiednio skonfigurowanym w tym celu PC oraz profesjonalnym sprzętem dla nagłaśniania koncertów, który produkowany jest przez Box Eletronik. Odtwarzana była także z internetowej emisji 192 kbps i unikalnym zestawem nagłośnieniowym Boss L1 w urokliwej Harrys Art Cafe Hotelu Rezydent w Sopocie.

Psychoaktustycznie poprawny odbiór transmisji na żywo
Projekt "D-theater" przygotowujemy we współpracy ze Szwedzkim Stowarzyszeniem Techników Teatralnych i ukierunkowaniem na profesjonalne zastosowanie nowatorskiego systemu głośników oraz uszlachetnionego PC.


Artystyczny projekt z BienSound PC zaprezentowaliśmy w AmberExpo we współpracy z Gigabyte i zaprosiliśmy tam kreatywne osoby, by tworzyć i realizować nowe wizje. Ta propozycja jest zawsze aktualna.

W Polsce aura nie sprzyja całorocznym spotkaniom na świeżym powietrzu z Wolrd Music, którą Marcin Kydryński prezentuje co tydzień w audycji Siesta.

Z nadawaną w niedzielę między godz. 15 i 17 audycją mieszkańcy Sopotu i Trójmiasta oraz goszczący w regionie mogli po sezonie relaksować się w Domu Zdrojowym, w kawiarence Stowarzyszenia Turystycznego Sopot, gdzie jest przepiękny widok na Molo i Zatokę Gdańską.

Relaksować mogli się nią w leżaku albo skupić się przy stoliku bliżej głośników lub siedząc sobie tylko z przyjaciółmi w większej odległości. Jest to atrakcyjne uzupełnienie tradycyjnego spaceru na Molo oraz sposób na miłe spędzenie popołudnia z napojami rozgrzewającymi, jak muzyka w tle.

Zastosowanie znalazł tu niedrogi zestaw audio i poręczny laptop, którego  konfiguracja zapożyczona jest z Brodcasted Music PC Reciver.